Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Letní rehabilitační tábor v Dědově

Ve dnech 3.-16.8.2002 se v našem oblíbeném místě blízko Adršpašsko-Teplických skal uskutečnil sportovně rehabilitační tábor, kterého se zúčastnili lidé s mentálním postižením z různých typů zařízení i z rodin.
Celým pobytem nás provázela celotáborová hra. Každý den nám naši "Sluneční lidé" zanechali v posvátné truhličce svitky, na kterých nám zadávali různé sportovní, výtvarné i hudební úkoly. Vše vyvrcholilo karnevalem spojeným s oslavou Slunce, při které jsme všichni byli pasováni na lidi Slunce.
Velmi oblíbenou a zajímavou hrou letošního tábora se stala "Laškovaná". Jedná se o hru, jejíž příprava ani pravidla nejsou složitá. Stačí pouze několik prázdných pet-lahví, síť, hřiště, bojový pokřik a chuť porazit soupeře. Stanoví se časový limit a lahve létají přes síť tam a zpět. Cílem hry je, aby na vaši straně zůstalo ležet co nejméně lahví. Hra se všem velice líbila, protože se jí mohou zúčastnit všichni bez rozdílu. Jelikož se s námi zahrávala i příroda, především vítr, chvílemi to vypadalo spíše jako boj s větrnými mlýny.
Z dalších našich sportovních činností stojí za zmínku i táborový turnaj ve stolním tenise, orientační běh, táborová olympiáda s atletickými disciplínami, gorotky, cyklistika spojená s jízdou zručnosti a také turistika.
Součástí tábora byl i celodenní výlet. Cesta vedla krásnou, lidmi ještě ne moc známou a tak i neponičenou přírodou. Po celou trasu výletu nás obklopovaly skály a my se mohli radovat z celé nádhery kolem. Vždyť, kdo zná Adršpašsko-Teplické skály a jejich okolí, určitě ví, o čem je řeč.
V průběhu celého tábora nám počasí přálo a tak nic nebránilo tomu, abychom si těchto neopakovatelných 14 dní užili, poznali nové kamarády a upevnili svá přátelství.
Zveřejněno 30.08.2002