Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Aktivity našich členů ze Stacionáře v Trutnově

Naši členové navštěvující denní stacionář v Trutnově jsou pod vedením svých vychovatelů velmi aktivní a níže uvedu pouze aktivity, na které jsme finančně přispěli.

Bc. Punnerová J.

Výlet fotokroužku do Kutné Hory
25. 5. jsme uspořádali další vydařenou akci – výlet fotokroužku do Kutné Hory. Počasí nám přálo a tak naši fotografové pořídili velkou spoustu úlovků. Nejdříve jsme navštívili (a samozřejmě nafotili) Kostnici, pak jsme se podívali do Alchymistické dílny a na závěr jsme si nechali chrám sv. Barbory, který jsme důkladně prozkoumali zvenčí i zevnitř, dokonce i z ochozu.
Při procházce Kutnou Horou nás okouzlilo nepřeberné množství historických staveb a dalších památek, skoro jsme nevěděli, co dřív fotit. A tak jsme se jen v úctě poklonili umu našich předků.
Výstava fotografií v kině Vesmír v Trutnově
V pondělí 2. 11. 2015 se konala vernisáž fotografií členů fotokroužku našeho stacionáře ve vestibulu kina Vesmír v Trutnově nazvaná „Fotíme na cestách“. Výstava zahrnuje snímky 25 členů kroužku, který pod vedením Bc. L. Juny a P. Bezděka pracuje už několik let. Je zřejmé, že se kvalita prací jednotlivých členů posunuje stále kupředu. Fotografie z výletů a ozdravného pobytu u moře zachycují např. architektonické zajímavosti, ojedinělé přírodní kompozice apod. Zdařilé snímky přišla shlédnout řada pozvaných hostů, rodiče, příbuzní a známí klientů. Veřejnost si práce mohla prohlédnout vždy v době, kdy promítalo kino Vesmír a to do 2. 12. 2015.
Vernisáž výstavy fotografií v prostorách Café Apatyka na Pernštýnském náměstí v Pardubicích
V úterý 22. 9. 2015 se uskutečnila vernisáž výstavy fotografií našich klientů v prostorách Café Apatyka na Pernštýnském náměstí v Pardubicích. Tyto prostory patří Dennímu stacionáři Slunečnice, se kterým udržujeme přátelské kontakty. Kavárna se nachází v nově zrekonstruovaných prostorách a je to opravdu reprezentativní , klidné místo s výhledem na historické budovy náměstí. Všichni členové fotokroužku zde měli zastoupené své práce. Součástí vernisáže bylo i taneční vystoupení klientů ze Slunečnice a prezentace našeho hudebního a pěveckého tělesa.

Bc. Juna L.

Zveřejněno 28.01.2016 v 15:03 hodin