Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Víkendový rekreační pobyt v Krkonoších ve dnech 17.-19.9.2004

Překrásný víkend na horské chatě ve Velké Úpě v Krkonoších jsme prožili ve dnech 17.-19. září 2004. Celý pobyt zajistila i financovala naše organizace.
Sněžka
Díky povolení vjezdu do KRNAPu jsme měli možnost přivézt své členy z ÚSP Hajnice až k chatě, neboť někteří by nezvládli několikakilometrovou, fyzicky velmi náročnou přístupovou cestu, a přesto dostali možnost strávit hezký víkend na chatě, která se nachází v nadmořské výšce přes 1 000 m a je od ní kouzelný výhled na hory, zj. na Sněžku.
kravičky
V pátek odpoledne jsme se ubytovali a ihned se vydali ven, abychom nasbírali dříví na večerní táborák. Do přípravy ohně se zapojili úplně všichni, nejen že nanosili velkou kupu klacků, ale vyzkoušeli si i práci s pilkoi asekyrkou. Po opečení buřtů jsme si u táboráku při kytaře zazpívali mnoho hezkých písniček a jasná obloha vybízela k pozorování hvězdiček.
V sobotu jsme se dopoledne vydali na nedalakou mléčnou farmu, kde jsme ochutnali mlíčko od kraviček, které se pásly všude kolem nás. Když jsme se vrátili z výletu, uvařili jsme si dobrý oběd a odpoledne jsme trávili v blízkosti chaty. Venku jsme malovali, pozorovali kobylky v trávě, volali na ozvěnu, házeli si létajícím talířem, hledali houby a dokonce ještě sbírali borůvky. Na večer byla připravena diskotéka, zpestřená různými soutěžemi, do kterých se všichni s nadšením zapojili.
odjíždíme domů
V neděli dopoledne jsme měli čas už jen na kratičkou procházku, pak nás čekalo balení a úklid. Po obědě ty zdatnější z nás čekal sestup pěšky do Velké Úpy, kde jsme se na parkovišti všichni znovu sešli.
Zveřejněno 15.08.2004