Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Rehabilitační pobyt ve Starém Městě pod Sněžníkem

Ve dnech 31.července až 13.srpna 2004 jsme pořádali v rekreačním zařízení Uničovských strojíren již popáté (s přestávkou) rehabilitační pobyt, kterého se zúčastnilo 80 účastníků s mentálním postižením.
Každý rok je motivován táborovou hrou. Letošní rok byl ve znamení "Indiánského léta". Na každý den byl připraven jeden úkol, který členové "indiánských kmenů" plnili.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
Vyráběli jsme indiánské náhrdelníky, šperky, čelenky, obleky, jednoduché hudební nástroje i zbraně, stavěli jsme teepee, učili se připravovat a rozdělávat oheň.
Také jsme získali znalosti a dovednosti ve stopování, svou sportovní zdatnost jsme si vyzkoušeli v indiánské olympiádě a statečnost při noční indiánské stezce odvahy.
I večerní program byl velmi pestrý. Rádi jsme si zazpívali u táboráku, ale i večerní disco tance a soutěže byly dobré. Jeden večer jsme hledali SuperStar, jiný večer byl nazván "Táborníci sobě", kdy sami oddíly zajišťovaly náplň večerního programu. Nevšedním zpestřením byla i návštěva kina a shlédnutí filmu "Harry Potte a vězeň z Azkabanu".
Indiánský pochod městem
Počasí nám přálo, takže jsme využívali bazén, který nám byl plně k dispozici. Zde si všichni mohli ověřit svou dovednost v plavání. Kdo neplaval, soutěžil v chůzi ve vodě apod. Prostě každý měl možnost si vyzkoušet "boj" s vodou.
Na závěrečném táboráku jsme pekli "hady", které jsme si vlastnoručně připravili z mouky.
Pečeme hady
Zveřejněno 15.08.2004