Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Rehabilitační pobyt ve Starém Městě pod Sněžníkem

Naše organizace již po osmé připravila letní čtrnáctidenní sportovně rahabilitační pobyt pro lidi s mentálním postižením. Tábor se uskutečnil ve Starém Městě pod Sněžníkem ve dnech 2. - 15. srpna a zúčastnilo se ho přes 60 táborníků z různých typů zařízení i z rodin, z různých koutů naší republiky (Brna, Hajnice, Kvasin, Trutnova, Šternberka, Rychnova n.Kn., Skřivan, Prahy,...) a různého věku (věkový průměr táborníků byl rovných 30 let, nejmladší táborník byl jedenáctiletý, nejstarší tábornice dvaapadesátiletá). O táborníky se staralo a bohatý program jim připravovalo 16 vedoucích.
Závodníci
Počasí nám po celou dobu pobytu dopřávalo až přemíru sluníčka a horkých dnů, a tak bylo velmi příjemné se ochladit v bazénu, který jsme využívali nejen k osvěžení, ale i k tréninku plaveckých dovedností. Měřili jsme si síly při plaveckých závodech, ale také jsme hráli různé hry ve vodě a užívali si vodních radovánek.
Nejoblíbenější hra "Flaškovaná"
U bazénu jsme netrávili celé dny, neboť krásné okolí a úžasná krajina Jeseníků nás vyzývala k turistickým výletům. Ti nejzdatnější zdolali vrchol Kralického Sněžníku, ale i ti ostatní poznali krásy tohoto kraje.
Návštěva z McDonaldu
Nechyběli ani další tradiční táborové aktivity jako táborák s opékáním špekáčků, vaření polévky v kotlíku, zpívání při kytaře, karneval, táborová pouť, výtvarná soutěž, diskotéky, soutěžní večery atd.
Vyzkoušeli jsme hrát minigolf a zjistili jsme, že trefit se do jamky není vůbec jednoduché. Nechyběl ani turnaj ve stolním tenise, orientační běh, táborová olympiáda, cyklistické závody, míčové hry a další sportovní disciplíny. Odehráli jsme i turnaj ve "flaškované", což je naše oblíbená táborová hra s prázdnými PET lahvemi na běžném volejbalovém hřišti.o kraje z jiných míst a vrcholů.
Teď nezbývá, než se těšit, že se snad zase za rok všichni společně vypravíme na další tábor.
Zveřejněno 17.08.2003