Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Výstava fotografií: "Život bez mýtů"

Ve dnech 17. - 22.května 2004 jsme pořádali výstavu fotografií na Staré radnici ve Dvoře Králové n.L. nazvanou "Život bez mýtů v Ústavu sociální péče v Hajnici", která dokumentovala, jaké změny přinesl vývoj posledních let v přístupu k lidem s mentálním postižením žijícím v ústavu.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
Expozice s nezvyklou instalací zaujala na první pohled drátěným plotem, který symbolizoval dobu již minulou a nekompromisně výstavní síň rozděloval do dvou částí.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
První byla vyplněna černobílými fotografiemi z roku 1992, obraz té doby dotvářely předměty, které již v daném zařízení upadly v zapomnění, např.síťová klec, staré kovové postele, nočníky i starý dřevěný invalidní vozík.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
Druhá část naopak hrála všemi barvami. Barevné fotografie dokumentovaly nejen prostředí ústavu, výstavbu rodinných domků a materiální vybavení, ale i šťastné tváře tamějších obyvatel. Návštěvníci si mohli prohlédnout a zakoupit některé výrobky z chráněných dílen, např.ručně tkané koberečky, prostírání, ubrusy, polštářky.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
Na závěr chceme poděkovat všem těm, za jejichž pomoci a přispění bylo možné celou akci realizovat. Velký dík patří ÚSP v Hajnici a p.ředitelce Bc.Lence Alešové, Městu Dvůr Králové n.L., Hankově domu - městskému kulturnímu zařízení, p. Bohdanu Holomíčkovi, PaedDr.Ivanu Knotkovi, p.Milanu Lhotákovi, firmě FotoGold Lhoták a Autodopravě p.Jaroslava Grulicha.
Sdružení pro pomoc mentálně postiženým
Zveřejněno 23.05.2004