Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny

V sobotu 31. srpna 2013 se na Tylově paloučku v Havlovicích podeváté konal Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny. Jako vždy ho pořádala Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR, o. s., okresní organizace Trutnov. Cílem této akce bylo provést účastníky pestrou cestou skrz Pohádkový les a nabídnout jim zábavu, soutěže a mnoho příležitostí k dovádění. Druhým cílem bylo vytvořit společného místa, kde se mohou více poznat a propojit světy zdravých lidí se světem lidí s handicapem.
I letos začaly hlavní přípravy několik týdnu předem a vyvrcholily ve čtvrtek 29. a v pátek 30. srpna. Čtvrteční přípravy, do kterých se zapojili pracovníci firmy ABB Trutnov v rámci firemního dobrovolnictví a někteří obyvatelé Barevných domků Hajnice, probíhaly také v duchu integrace. Bylo tu krásně vidět, že jde bez problémů skloubit pracovní aktivity se společnou zábavou a přátelským poznáváním.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Zahájení vlastního Pohádkového lesa a zábavného odpoledne pro všechny proběhlo v sobotu v poledne. Pohádkové bytosti byly připravené na svých místech a netrpělivě očekávaly první účastníky. Že jde o akci oblíbenou a hojně navštěvovanou nasvědčuje také to, že se na letošním ročníku přesáhla kapacita jednotlivých stanovišť, která byla připravena na 550 dětí. Celkem bylo registrováno přes 400 dětí a lidí s postižením a více jak 200 jich přišlo bez registrace. Na cestě Pohádkový lesem pro ně bylo připraveno několik zastavení, kde si mohly společně prověřit svou šikovnost, odvahu i znalost různých pohádek. Za splněné úkoly čekala na každého v závěru putování štědrá odměna. Celá cesta se uzavřela u pana Krále a paní Královny symbolickým zacinkáním na pohádkový zvonec.
Tím ale sobotní odpoledne nekončilo. Pořadatelé si pro účastníky nachystali řadu doprovodných akcí. Byl připraven výtvarný stan s oblíbeným malováním na obličej, tetováním a vybarvováním sádrových odlitků. Nachystané bylo také pódium se dvěma veselými klauny, kteří vymýšleli soutěže v netradičních disciplínách. A samo sebou, bez občerstvení by to také na Tylově paloučku nešlo, a tak limonády tekly proudem, párky se nestačily udit a vepřové kýty péct.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Pohodová atmosféra mezi zdravími i lidmi s postižením, velká spousta rozzářených obličejů všude kolem a krásné počasí byly odměnou pro všechny pořadatele za jejich snažení.
Zveřejněno 01.09.2013 v 17:00 hodin