Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Pohádkový les dne 25. 8. 2012

V sobotu 25. srpna se poosmé na Tylově paloučku v Havlovicích konal Pohádkový les a zábavné odpoledne pro všechny. Jako vždy ho pořádalo občanské sdružení Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením, okresní organizace Trutnov. Cílem této akce je provést účastníky pestrou cestou skrz Pohádkový les a nabídnout jim zábavu při soutěžích a mnoho příležitostí k vlastní realizaci. Druhým velkým cílem je vytvořit zde místo, kde se mohou více poznávat a prolnout světy zdravých lidí se světem lidí s hendikepem.
I letos hlavní přípravy na konání Pohádkového lesa začali ve čtvrtek. Také tento den probíhal v duchu integrace. Pracovníci firmy ABB Trutnov se v rámci firemního dobrovolnictví podíleli spolu s pořadateli a osmi obyvateli Barevných domků Hajnice na společných přípravách. Tato osvědčená spolupráce opět nezklamala. Bylo krásné vidět, že jde bez problémů skloubit pracovní aktivity se společnou zábavou a přátelským poznáváním. Uvolněná atmosféra a radost byla znát na každém kroku. Pro pár pracovníků firmy ABB to ale čtvrtečním odpolednem nekončilo - sami se totiž nabídnuli, že pomohou také v sobotu přímo při pořádání Pohádkového lesa.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Po čtvrtečních přípravách i horečných přípravách v pátek bylo vše nachystané, aby mohl osmý ročník Pohádkového lesa a zábavného odpoledne pro všechny vypuknout. Vše bylo zahájené v sobotu po poledni. Pohádkové bytosti byli tou dobou připravené na svých místech a netrpělivě očekávaly první účastníky. Že jde o akci velice oblíbenou a hojně navštěvovanou mluví i to, že se na letošním ročníku setkalo bezmála pět set dětí ze širokého okolí spolu s lidmi s hendikepem. Společně se vypravili na cestu Pohádkovým lesem, kde pro mě bylo připraveno třináct zastavení. Na nich si mohli prověřit svou šikovnost, odvahu i znalosti z různých pohádek. Za splněné úkoly každého čekala štědrá odměna. Celá cesta se uzavírala u pana Krále a paní Královny v pohádkovém království symbolickým zazvoněním na pohádkový zvonec.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Tím ale sobotní odpoledne rozhodně nekončilo. Pořadatelé si pro účastníky připravili řadu doprovodných aktivit. Byl připraven výtvarný stan s oblíbeným malováním na obličej, tetováním a malováním na sádrové odlitky. Nachystáno bylo také pódium s dvěma rozvernými klauny, kteří vymýšleli různé soutěže a bublinová klání. V obležení byl i stánek Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra, kde si mohli zájemci zasoutěžit a malovat. No a samo sebou - bez občerstvení by to také na Tylově paloučku nešlo, a tak limonády tekly proudem, párky se nestačily udit a vepřové kýty péct.
Krásné počasí, pohodová atmosféra a velká spousta rozzářených obličejů všude kolem určitě stály za tu společnou námahu a dřinu.
Veliké poděkování patří všem organizátorům, dobrovolníkům, sponzorům a dárcům, kteří se spolupodíleli na přípravě a realizaci celé akci. Bez Vaší pomoci by nikdy nemohl být náš Pohádkový les tak jedinečný a oblíbený.
Děkujeme Vám všem za pomoc a v roce 2013 se s Vámi těšíme na shledanou!
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.

Viktor

Zveřejněno 28.08.2012 v 13:28 hodin