Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Výlet do AQUA dne 25. 2. 2012

V sobotu 25. února jsme uspořádali sedmý výlet za vodou pod názvem Dopoledne plné vody. Akci nabízíme pro lidi s mentálním postižením a jejich přátele. Jako vždy tu jde hlavně o zábavu, společné setkání, relaxaci a sport.
Na začátek letošního roku jsme za cíl vybrali oblíbený aquapark v Hradci Králové. Zájem o účast byl z mnoha stran opravdu veliký. Hlavní část přihlášených tvořili obyvatelé Oranžového domu v Trutnově, dále pak lidé z Barevných domků Hajnice, děti ze Základní školy speciální ve Dvoře Králové a z rodin.
c
Dvacet sedm účastníků - to už není jen tak nějaká skupinka. Když se k ní přičetli asistenti a podpora rodinných příslušníků, vyšplhala se celková cifra na čtyřicet tři lidí - a to je pořádné organizační "sousto".
c
Vše jsme ale bez problémů zvládli. Kdo se tedy v sobotu v jedenáct hodin dopravil do hradeckého aquaparku, ten se mohl těšit na sto dvacet minut naplněných radostí a pohybem. Jezdilo se na tobogánech, lenošilo ve vířivkách, zodpovědně plavalo, masírovalo, skákalo, šplouchalo a vůbec dovádělo všemi možnými způsoby. Ty dvě hodiny utekly jak voda.
c
Na účastníky pak čekalo slavnostní zhodnocení, předání diplomů a pak hurá na vlak a do aut a vzhůru domů. Únava, úsměvy a nepolevující dobrá nálada nás provázely až do cíle. A přesvědčení jet příště znovu samozřejmě také.
c
SPMP Trutnov uhradilo všem hendikepovaným účastníkům vstup do aquaparku a dopravu na místo konání a nazpět.

Viktor

Zveřejněno 27.02.2012