Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Předvánoční bowling dne 17. 12. 2011

V sobotu 17. 12. 2011 se konalo další tradiční "předvánoční bowlingové klání", které naše sdružení pro lidi s mentálním postižením pořádá. Počasí venku připomínalo spíše propršený říjnový den, ale to nám nikomu nevadilo. Sportovní centrum Olymp nám uvnitř nabízelo příjemnou atmosféru nabitou energií a sportem.
Několik dobrovolníků bylo opět připraveno podporovat naše kamarády v jejich výkonech. Sešlo se tam přesně dvacetdevět účastníků, což značí, že je bowling pro naše přátele s mentálním postižením opravdu zajímavou činností. Zájem byl ještě vetší, avšak z kapacitních a finančních důvodů jsme všem vyhovět nemohli. Tři bowlingové dráhy zcela obsadili hráči z Barevných domků Hajnice, z Oranžového domu a Stacionáře v Trutnově.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Všichni hráči znovu předváděli senzační výkony. Vícekrát padaly jedním hodem všechny kuželky k zemi. Každý sportovec měl svůj vlastní styl, někdo házel jednou rukou, jiný oběma, někdo poslal kouli rychlostí téměř nezměřitelnou, jiný kouli jen lehce postrčil - ta však k našemu úžasu byla rovněž schopna neuvěřitelné trefy. Hráči se mezi sebou hlasitě povzbuzovali, fandili si, radili si navzájem, jak skolit nejvíce kuželek. Panovala opravdu bojová, ale příjemná nálada. Každý se posilnil dobrým pitím, na stole nechybělo množství tolik oblíbených brambůrků.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Po dvou hodinách hraní jsme všichni i trochu znaveni usedli a čekali na vyhlášení. Nebyli jsme schopni posoudit, který hráč házel nejlépe, kdo měl nejlepší techniku hodu apod. Každý účastník si domů odnesl diplom za perfektní výkon a malý dárek symbolizující nadcházející vánoce. A co ještě? Dobrou náladu a příjemný zážitek ze hry, která je pro ně tak netradiční a výjimečná.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Děkuji všem, za to , že přišli a dokázali, že v sobě mají sportovního ducha. Především děkuji členům SPMP a dobrovolníkům za pomoc při organizování hraní a za jejich volný čas, který by jistě před vánoci dokázali i jinak využít! Veliké díky!

S pozdravem a vzpomínkou Ivča Hanušová

Zveřejněno 20.12.2011