Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Návštěva AQUA ve Špindlerově Mlýně dne 29. 10. 2011

Už pošesté jsme měli možnost uspořádat pro zájemce mezi dospělými a dětmi s postižením spolu s jejich blízkými sportovní akci s názvem "Dopoledne plné vody". Právě tento šestý výlet za vodou byl v mnoha směrech jedinečný. Poprvé jsme vyrazili do jiného bazénu, než do osvědčeného aquaparku v Hradci Králové. Tentokrát jsme využili služeb aquaparku ve Špindlerově Mlýně.
Aquapark není veliký, ale nabízí toho na malém prostoru opravdu moc. Namátkou třeba dva dlouhé tobogány, tobogán pro jízdu na kruhu, několik vířivek s teplou vodou, masážní trysky, divokou řeku nebo takovou zvláštnost, jakou je aquarotoped (šlapání na kole přímo ve vodě). Další zajímavostí (spíše statistickou a organizační) byl počet přihlášených účastníků. Číslo přihlášených společně s doprovody se vyšplhalo na cifru 41 osob, což je zatím nejvíc v historii námi pořádaných plavání. Pro tolik lidí jsme raději vypravili zájezdový autobus, aby se pro ně stalo celé plavecké dopoledne dostupnější a tím tak příjemnější.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Samotné "vodní klání" s mohutnou podporou našich asistentů začalo po překonání spletitostí šaten a sprch. Dvě hodiny ve vodě se jako vždy po okraj naplnily zábavou, veselým a sportem. Celé setkání proběhlo hladce a pohodově díky veliké pomoci našich asistentů, kteří pomáhali plavcům i neplavcům přímo ve vodě, a mnohdy museli i několikrát za sebou okusit všechny adrenalinové aktivity, které si naši účastníci v aquaparku vybrali.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Bylo to moc krásné. Děkuji všem za účast a pomoc a na dalším plaveckém setkání se těším naviděnou.

Viktor

Na dopravu nám přispěla Obec Dolní Brusnice. Děkujeme
Zveřejněno 02.11.2011 v 17:08 hodin