Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Víkendový pobyt pro rodiče s dětmi 28.-30. května 2010

Penzion Šporkův Mlýn, Stanovice
Poslední květnový víkend pro nás vodník z Kuksu uchystal krásný vodnický víkendový pobyt ve Stanovicích. Proč vodnický? No protože jsme byli ubytovaní na penzionu Šporkův Mlýn, kde náš kamarád vodník už léta pobývá. Tento pobyt nebyl úplně obyčejný.. kromě našich kamarádů z Hajnice s námi vyrazili také kamarádi hlavně ze Dvora Králové a okolí a navíc i jejich rodiče, prarodiče nebo sourozenci. Vyjelo nás dohromady 20 a užili jsme si spoustu legrace a hezkých společně strávených chvil.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
První vodnický večer jsme si vyzkoušeli různé vodnické dovednosti, které musí každý správný vodník ovládat. Lovili jsme ryby, chytali dušičky do hrnečků, lovili vodní havěť a protože vodník z Kuksu má hrozně rád pohádky, zahráli jsme si také hru Pohádníček. Za splnění úkolů jsme získávali barevné stužky na vodnický klobouk. Večer jsme zakončili pěveckou soutěží a tanečkem a šli jsme vyzkoušet místní postýlky.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Druhý den dopoledne probíhal turnaj v pexesu, výtvarné aktivity a příprava vodnických doplňků na večerní vodnický karneval. Zahráli jsme si různé vodnické hry a vyzkoušeli si i netradiční obrácené pexeso. Odpoledne jsme se vydali na výlet na nedaleký Hospital Kuks, zavítali jsme se zde do zahrady a staré lékárny. Po návratu jsme ještě nachystali výzdobu na večerní vodnický karneval, který se nám opravdu velice vydařil. Celí zelení, modří a duhoví jsme si zatančili a zadováděli na spoustu samozřejmě vodnických songů.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Další den jsme po snídani rádi využili balónkovou výzdobu z předchozího dne a zlehka jsme se propinkali ranním deštíkem. Jelikož nám počasí nakonec přece jen přálo, poslední rozlučkovou výpravou byla vodnická šipkovaná. Vodnický tým na nás připravil jednoduché i pěkně záludné úkoly.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
V neděli odpoledne po obědě nastala chvíle loučení a po předání vodnických diplomů a cen jsme se všichni pomalu začali rozjíždět do svých domovů. Víkendu a vodníkům zdar a těšíme se na další setkání!

Katka

Zveřejněno 03.06.2010