Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Zimní rehabilitační pobyt ve Špindlerově Mlýně

Od 8. do 12. března 2010 jsme strávili pět překrásných dní na jutařské chatě Labská ve Špindlerově Mlýně. Pobytu se zúčastnilo 28 lidí s mentálním postižením (20 osob z Barevných domků Hajnice a 8 žáků ze Základní školy speciální v Semilech) a 7 asistentů.
hory
Po celou dobu pobytu se na nás usmívalo sluníčko, tak jsme si dosytnosti vychutnali procházek zasněženou zimní krajinou, sněhových radovánek a kouzla našich hor.
Bobovali jsme, sáňkovali, vyzkoušeli jsme si lyžování, váleli se ve sněhu, nechyběla ani zimní olympiáda s netradičními disciplínami (hod lyžařskou hůlkou, běžecký slalom na svahu, válení sudů, sjezdy na čemkoliv apod.). Středeční den jsme strávili v místním aquaparku, dopoledne jedna skupinka, odpoledne druhá skupinka. Všichni jsme se tam vyřádili na tobogánech, v divoké řece, ve výřivkách... Moc se nám tam líbilo! V programu našeho pobytu byly i různé soutěže, diskotéky, společenské hry, večerní zpívání při kytaře, závěrečný večírek, procházky do okolí (např. na přehradu), kupa dobré nálady a spousta legrace.
hory
Akce byla podpořena částkou 30.000,- Kč v hlasování na www.conasbavi.cz, což nám pokrylo ubytování, na které nám JUTA a.s. poskytla slevu 5.000 Kč.
hory
Úspěšně jsme zvládli i to, že jsme si tam sami vařili. A jsme moc rádi, že se pobyt obešel bez jakýchkoliv zdravotních komplikací.
hory
Byl to překrásný týden v Krkonoších, na který bude dlouho vzpomínat! Už abychom se zase společně někam vypravili!

Gagi

Zveřejněno 15.03.2010