Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

"Vyžeňte draky ze slují aneb Osmá magická drakiáda" konaná dne 3.10.2009

Ano, ano - je to tak. Již poosmé jsme se mohli za přispění Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením Trutnov, Svazu čarodějnic ČR a Českého magického Drakofanklubu sejít na Zvičině při účasti na tradiční Magické drakiádě.
V pátek 2. října 2009 večer zasedal na Mostku ústřední výbor organizátorů akce. Přípravy na Magickou drakiádu finišovaly hluboko v noci. Chystaly se bohaté odměny pro všechny účastníky, tvořily se diplomy, sledoval se vývoj předpovědi počasí na následující den. V sobotu 3. října odpoledne tak mohlo letošní dračí rejdění bez problémů začít.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
První natěšení účastníci se svými miláčky přicházeli k prezentaci na zvičinský kopec po třinácté hodině. Jako obvykle na ně čekalo zapsání do startovní listiny, vyfasování startovního čísla a povinná dračí prohlídka (měření celého draka, měření délky ocasu a očkování proti dračím nemocem - nebojte, očkovalo se jen větrovým bonbonem). Po úspěšném absolvování celé procedury a po společném odstartování se mohli všichni závodníci se svými draky pustit do nebes.
Letošní počasí přálo většinou letům kratším, zato ale intenzivním. Celkově třicet šest zaregistrovaných draků brázdilo zvičinské nebe a třicet šest dračích vodičů se pod nimi potýkalo s nástrahami zvičinského větru a mnohdy i terénu. Mezi účastníky nutno zmínit početnou - osmičlennou - výpravu obyvatel z hajnických Barevných domků, kteří se také srdnatě rvali o své místo na nebi. Doprovod jim dělali členové naší společnosti SPMP Trutnov. Nově se k nám připojili také dva obyvatelé královéhradeckého Domu chráněného bydlení DaMPi. Při realizaci celé akce pomáhali také dva naši přátelé z Oranžového domu v Trutnově - Kamila Gilarová a Jaroslav Ježek.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Jako obvykle bylo připraveno krom vlastního létání i pár doprovodných aktivit. Nachystána byla například oblíbená vetešárna, ve které si její návštěvníci mohli pro sebe vylosovat nějaký malý dárek. K dispozici byl také látkový tunel pro prověření lezeckých dovedností. Pro všechny bylo ve velkém stanu u prezence připraveno pohoštění, složené hlavně z domácích koláčů, buchet a jiných laskomin. Samozřejmostí byl stále horký čaj.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Zhruba po hodině a půl trvání celé soutěže v letech mohli všichni účastníci odcházet s milým pocitem, že alespoň na chvilinku byl ten jejich miláček na nebi ten nejlepší.
Po ukončení letání proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků. Zvlášť odměněni byli nejmladší účastníci, nejhezčí ručně vyrobení draci, draci s nejdelším ocasem a drakovodiči, kterým to letos nelépe a nejdál létalo. Ale ani ostatní závodníci nepřišli zkrátka. Bohatá odměna nakonec nikoho neminula.
Co se dělo pak aneb Víkend na draka
A aby toho nebylo málo, tak hned po ukončení zvičinské drakiády jsme se přesunuli na Mostek do penzionu Hájovna. Tam pro naše kamarády z Barevných domků Hajnice, DaMPi Hradec Králové a Oranžového domu v Trutnově probíhala do nedělního odpoledne akce s názvem "Víkend na draka". Šlo o zábavně společenský víkendový pobyt. Celkově se nás v příjemném prostředí Hájovny sešlo dvacet dva lidí.
Na sobotním večerním programu byla pěvecká soutěž ve stylu Česko hledá superstar, taneční zábava a opožděná oslava narozenin Jiřího Vodníčka Čudejka.

Zábava to byla veliká. Myslím, že se všichni účastníci dosytosti bavili. Aktivně si mohli vše sami vyzkoušet. Největší ohlas sklidil soutěžní zpěv na mikrofon na známé i méně známé melodie, možnost tanečního vydovádění se na parketu a vyzkoušení různých vlasových i šatních kreací na vlastní kůži. Všichni jsme byli nachvilinku za hvězdy.
No a pak přišla již zmiňovaná opožděná oslava Jiříkových narozenin. Celá se nesla v duchu pořadu Dům snů. Společně jsme viděli, jak obtížné je postavit si vlastní domek - i když na Hájovně probíhala hrubá stavba jen s pomocí tatrankových cihel a s maltou z čokolády. Slavili, zpívali a tančili jsme dlouho do noci.
A po krásné noci přišlo ráno - snídaně, příprava oběda, poobědvání, poobědová káva a příprava na odjezd. Odpoledne přišlo na řadu loučení.

Janka a Viktor

Zveřejněno 05.10.2009 v 11:18 hodin