Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Rehabilitační pobyt SPMP Trutnov "Lužanka 2009" konaný ve dnech 5.-11.9.2009

Přinášíme vám zprávičky z našeho velice vydařeného týdenního tajemného pobytu plného hradních záhad a strašidel. Pobývali jsme od 5. do 11. září 2009 na chatě Lužanka v Hořejším Vrchlabí, tedy na našem strašidelném hradě herlíkovickém.
Lužanka09
Dotovaného pobytu se zúčastnilo 32 lidiček, někteří z Barevných domků Hajnici, z Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově a ze Základní školy speciální v Semilech.
Naši vedoucí jako vždy pro táborníky připravili kvalitní a bohatý program s rozmanitou nabídkou činností a aktivit.
Strašidly se to v tomto kraji ten týden jen hemžilo, a tak s několika z nich jsme měli tu čest osobně se setkat. Hned druhý den po příjezdu nás navštívil Bačkorák chatní, který si pohrál s naší domácí obuví. Další den se naši hradní páni, kteří se pojmenovali Lechťáci, Šutráci a Bubuhaj (tři oddíly) - setkali s Lužánkem, který se musí navěky vláčet s pytlem plným zlatých dukátů. A tak i my jsme se mohli potěšit zlatými dukáty, které za sebou ztrácel. Také jsme pomohli díky třem nalezeným kouzelným pergamenům vysvobodit tři bratry, které zaklel zlý Pergameník. Bělovous, který zanechával na cestě bílé stopy, nás dovedl k pokladu. A také jsme odhalili podobu strašidýlka Barvínka, který kudy projde, rozvěšuje barevné veselé pentličky.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Abychom udělali strašení za dost, uspořádali jsme také setkání se strašidly v našich hradních sklepeních. Bylo zde možné spatřit krvelačného mrazákového upíra, děsivého ducha a věštkyni mezi pavouky. Slyšet bylo nejvíce uhýkaného Botulína kostěného. Trochu jsme se ale báli i našich průvodců bílé paní a čertíka. Nakonci nás všechny za odvahu čekala odměna a byli jsme na sebe pyšní, že jsme se dokázali zvěčnit na listině odvážných.
Lužanka09
A protože nám počasí opravdu přálo, přišla na pobytu na řadu i gigantická vodní bitva a jiné vodnické kousky. Nechybělo ani opékání buřtů, zpívání u táboráku a průzkumné výlety do okolí. Lechťáci vyrazili až na rozhlednu Žalý, Šutráci a Bubuhaj do Vrchlabí, aby si pořídili v obchodě něco dobrého na zub. Naši noví kamarádi z Tloskova se jeden den jeli podívat do krásné ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.
Nejsme žádní lenoši, a tak pro nás byla hračka i sportovní odpoledne. Šplhali jsme s lanem na vysokou horu, házeli koulí a skákali do dálky. Na závěr pobytu nechyběla táborová pouť, kde jsme za vysoutěžené zlaťáky mohli nakoupit ve stánku různé věcičky.
Lužanka09
A co více? A co ještě? Vyrobili jsme si vlastní erb, strašidýlka z přírodnin, naučili jsme se strašidelnou hymnu, poměřovali jsme své síly ve znalostních, výtvarných i tanečních soutěžích... Užili jsme si spoustu legrace a krásných chvil, viděli jsme krásná místa, poznali se s herlíkovickými strašidly a pobývali na našem tajemném hradě moc rádi. A moc se těšíme na další setkání se všemi našimi kamarády.

Káťa, Gábina

Zveřejněno 13.09.2009