Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Ve dnech 1.-14.8.2009 jsme pořádali "Sportovně rehabilitační pobyt ve Starém Městě pod Sněžníkem"

Po roční odmlce jsme se vrátili do známého Starého Města pod Sněžníkem, kde jsme si užili vydařený letní tábor. Zúčastnilo se ho 110 lidí (z toho 90 lidí s postižením) - a to skutečně z různých koutů naší vlasti (Brno, Kyjov, Hajnice, Rychnov nad Kněžnou, Praha, Skřivany, Markoušovice, Trutnov, Zlín...). Ve "Staráku" jsme vegetili od 1. do 14. srpna 2009.
Na pobyt jezdí každoročně téměř stejná a hlavně sehraná parta oddílových vedoucích, kteří i letos pro účastníky připravili zajímavou táborovou hru. Letošních čtrnáct dní se neslo v duchu "Povolání, profesí". A tak tábor se přeměnil v obří podnik, v jehož čele stál pan ředitel. Po celou dobu se plnili nejrůznější úkoly táborové hry - práce a zakázky, za které nám p. ředitel Vala vyplácel "valony". Tesalo se do Ytongu, vyšívalo se a šilo, košíkařilo či tkalo. Jeden den byl ve znamení "zdravotnictví", táborníci si zopakovali zásady první pomoci a sami si vyzkoušeli ošetřování různých poranění. Také okusili poštáckou práci při roznášení dopisů, jako policisté stopovali po okolí zloděje, v roli uklizečů a uklizeček uklidili nejen své pokoje, ale i areál, svou odvahu si dokázali v roli nočního hlídače, při jednom z večerních vystoupení se převtělili do nejrůznějších umělců - zpěváků, tanečníků, bavičů, herců apod. A za vydělané valony vedoucí pro táborníky připravili za odměnu v závěru pobytu "Den služeb", kde se daly valony směnit za rozmanité služby. Táborníci mohli navštívit např. kadeřníka, kosmetičku, vizážistku, fotografa, tetovací salón, masáže, manikúru či provizorní restaurace. Všem se tento "den za odměnu" moc líbil.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
A stihli jsme toho mnohem více - disciplíny táborové pouti též souvisely s profesemi, jedna diskotéka byla složená z písní o práci a různých řemeslech, při odpoledni "Táborníci sobě" většina scének též byla o povoláních. Stihli jsme i turistické výlety do okolí, krásného slunného počasí využili nejen ke koupání v bazénu, ale i k plaveckým závodům, cvičili jsme aerobic, nechyběli cyklistické výjezdy do okolí, turnaj ve stolním tenise, táboráky s opékáním a zpíváním při kytaře či karneval, který byl přehlídkou nejrůznějších povolání.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Těch 14 dní uteklo jako voda a už teď víme, že příští rok se zase v srpnu vydáme do Starého Města pod Sněžníkem. Zatím je ve hvězdách, čím vším si ty dny vyplníme, ale je jisté, že se určitě nudit nebudeme!

Gábina

Zveřejněno 20.08.2009