Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Víkendový pobyt na Thámovkách 7.-10.5.2009

Na prodloužený květnový víkend (od čtvrtka 7. května do neděle 10. května tohoto roku) naše sdružení připravilo pro zájemce z řad lidí s mentálním a zdravotním znevýhodněním nabídku rekreačního pobytu na Thámových boudách ve Velké Úpě.
Věřte nebo ne, všech čtrnáct nabízených míst bylo během chvíle rozebráno, a to především našimi kamarády z Barevných domků Hajnice a z Oranžového domu v Trutnově. Pro řadu z nich je to již známá a oblíbená horská destinace, proto při výběru mnoho neváhali.
Ve čtvrtek 7. května jsme tedy vyrazili. K horám se rychlým krokem posunovaly dvě skupiny - jedna v automobilech z Hajnic a druhá v linkovém autobuse z Trutnova. Na náměstí ve Velké Úpě jsme se všichni sešli a začal náš organizovaný přesun přímo na Thámovy boudy.
Někteří účastníci chtěli potrápit své síly hned na začátku pobytu, proto odmítli jízdu autem a zvolili si pro přesun k chatě z Velké Úpy pěší chůzí. Po jejich statečném výkonu jsme se konečně pozdě odpoledne všichni sešli pod střechou Thámovek.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Na pátek byl pro všechny účastníky připraven výlet k bývalé mléčné farmě, čas po obědě byl zasvěcen pomoci při sběru paliva na večerní opékání buřtů a přípravě ohniště. Celý den byl také prodchnut soutěžením v dovednostních aktivitách.
V sobotu jsme na horách uvítali návštěvu. Přijeli za námi klienti z Oranžového domu, kteří se celého pobytu bohužel nemohli zúčastnit. Pod vedením Petra Jaška se vydali autobusem z Trutnova do Janských lázní, lanovkou vyjeli na Černou horu a pak dorazili pěšky z Černé hory až k nám.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Někteří dočasní obyvatelé Thámovek nelenili a podnikli nelehkou výpravu, mnohdy ještě po cestě se zbylým sněhem, aby mohli návštěvu z Trutnova přivítat již u cílové stanice lanovky na Černé hoře.
Po přivítání u chaty proběhlo bujaré soutěžní odpoledne a celý den byl opět završen společným opékáním buřtů. Večer jsme se museli s trutnováky rozloučit, protože pokračovali ve své zpáteční cestě do Oranžového domu.
Neděle byla ve znamení soutěžních aktivit kolem chaty, pozorování jarní přírody a balení. Po obědě jsme se s horami museli rozloučit i my. Na parkovišti ve Velké Úpě ještě proběhlo společné vyhodnocení celého pobytu a rozdávání cen, ale pak už jsme se začali pomalu rozjíždět do svých domovů, naplněni spoustou nových zážitků.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.

Viktor

Zveřejněno 12.05.2009