Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Jarní předvelikonoční víkendový pobyt na Mostku

V pátek, 27. března 2009, jsme se již ráno vypravili do Penzionu Hájovna na Mostku, abychom tu strávili tři pohodové a programem nabité jarní dny. Sešli se tu kamarádi z Barevných domků Hajnice, Oranžového domu v Trutnově, ze Základní školy speciální v Semilech i z rodiny.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Ač víkend sluníčkem protkaný nebyl a kapky deště nás hladili častěji než sluneční paprsky, rozhodně jsme se nenudili a víkend si opravdu užili!
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
V pátek jsme se ubytovali a odpoledne vyrazili ven, protože jsme měli důležitý úkol. Abychom se mohli definitivně rozloučit se zimou a přivítat jaro, z přírodních materiálů jsme zhotovili smrtku. Tu jsme však do vody hodili až v sobotu odpoledne, protože naše plány nám zhatil jarní deštík. A tak jsme zbytek pátečního odpoledne využili k přípravě na večerní oslavu, neboť nás čekalo slavení svátku Mariána a narozenin Jiříka Š. Večer jsme si dopřáli výborné chlebíčky a jednohubky, které se nám opravdu povedly. A nechyběla ani diskotéka, prošpikovaná našimi oblíbenými hity.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Sobotní den patřil velikonočním tradicím: učili jsme se plést pomlázky z vrbového proutí, vyráběli jsme velikonoční přáníčka, malovali kraslice či zdobili perníčky. Odpoledne, když se na nás usmálo sluníčko, vypravili jsme se ven, abychom dokončili naše poslání z předchozího dne. Průvod v čele s Moranou, doprovázený zvuky řehtaček, zamířil k nedalekému rybníčku s potůčkem. Tam jsme se se zimou nadobro rozloučili!
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Večer jsme si na ohni v zastřešeném altánu opekli párky a zazpívali pár písniček u táboráku. Tím však večerní program zdaleka nekončil! Čekala nás totiž "kultůra" - Šárka s Ivčou si pro všechny připravily vtipné divadelní představení o několika dějstvích, v jehož závěru jsme popřáli k narozeninám Blaničce a Pavlínce. A tak se zase slavilo, bouchaly "rychlé špunty", veselili jsme se a tančili. Diskotéku jsme si opepřili karaoke show, máme totiž spoustu výborných zpěváků a zpěvaček, takže mikrofon šel skutečně z ruky do ruky.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Ani jsme se nenadáli a už tu byla neděle... Jak rychle nám to všechno uteklo! Část dopoledne nám zabralo balení věcí a úklid, pak jsme si rozdali upomínkové listy, dárečky, velikonoční balíčky a popřáli si krásné svátky jara. Po obědě jsme se rozloučili a vydali se zpátky do svých domovů. Těšíme se, až se zase sejdeme na nějaké další akci!

Gagi

Zveřejněno 09.04.2009 v 12:35 hodin