Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Koncert skupiny Chinaski v Náchodě

V úterý, 4. 11. 2008, jsme se rovnou z Halloweenské taneční zábavy vypravili do Náchoda, protože právě v tento den se v rámci Space Tour 2008 v divadle Dr. Josefa Čížka zastavila naše oblíbená kapelka Chinaski.
Bylo to čtvrté vystoupení v rámci letošního turné, které je zvláštní a poznamenané tragickou událostí, která Chinaski postihla v létě. Při dopravní nehodě na motocyklu zahynul zakladatel, bubeník a kapelník Chinaski Pavel Grohman. Pro tuto koncertní šňůru na jeho místo s úctou usedl David Koller, který velmi ozvláštnil vystoupení Chinaskiho bratří.
kluci
Ale to trošku předbíháme... Vezmeme to pěkně popořádku. Ve vyprodaném Beránku se nám podařilo davem proklouznout až do předních míst, abychom si koncert lépe vychutnali.
Po osmé hodině se na scéně objevila nová star českého hudebního nebe, písničkář Tomáš Klus se svým kytarovým doprovodem Jirkou Kučerovským. A byli dobří, moc, takže publikum je odměnilo obrovským aplausem.
A pak přišel čas na Chinaski. Pánové vtrhli na podium plni energie, elánu a chuti zahrát si v Beránku zase po jedenácti letech, tentokrát před natřískaným sálem, tenkrát pro pár fanoušků, kteří je přišli podpořit. Michal rozezněl obří gong a šlo se na věc! "Já jsem vedoucí, já jsem king...", ke slyšení byla i spousta dalších lahůdek z jejich repertoáru, např. nehrané písně Rádio Bubeneč a Analog, také nový singl z Autopohádek II. Hvězdy nad hlavou, Klára v punkovým kabátě, Dlouhej kouř, Zadarmo, Vakuum, Dobrák od kosti, Punčocháče, Vinárna a další.
Chinaski
Po koncertě ještě čekala na lovce podpisů autogramiáda, která probíhala na chodbě Beránku. Jako praví fanoušci jsme tam také vystáli nekonečnou frontu, abychom si domů odvezli plakáty a podpis karty s věnováním. Ulovili jsme i fotku s Michalem Malátným a Ondrou Škochem, kteří ochotně pózovali a jako vždy se k nám velmi mile chovali.
Večer to byl krásný, avšak neodpustím si zde jednu poznámku... Jediné, co kazilo celkový dojem z příjemného výletu, byly staré, neochotné a nervózní pracovnice a pracovníci náchodského divadla... Ale to je na dlouhé povídání a my si tím nechceme kazit dojmy z vydařeného koncertu kapely Chinaski!

Gagi

Zveřejněno 06.11.2008