Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Podzimní bowling

V neděli 12.10.v pozdní říjnové odpoledne připravili členové SPMP pro své přátele bowlingový turnaj.
Zábavní centrum Olymp v Trutnově navštívili lidé s mentálním postižením z trutnovského Stacionáře, Oranžového domu a také z rodin. Na třiadvacet bojovníků se rozdělilo ke třem bowlingovým drahám a zábava mohla začít.
Kdo tam nebyl, neuvěřil by! Zprvu brali všichni bowlingové koule s velkým respektem a bázlivostí. Koule často sotva doslova "šnečím" tempem dorazila ke stojícím kuželkám a přesto shodila více než polovinu z nich! V dalších kolech již měla většina účastníků větší sebedůvěru a výkony se neustále zlepšovaly.
Každý na to šel s jinou technikou, někdy až opravdu nepochopitelnou, na kterou zůstáváte koukat s otevřenou pusou. Např. byla koule "vhozena" oběma rukama, hráč měl oči upřeny nahoru ke světlům a jeho tělo se otočilo kolem své osy (s trochou nadsázky samozřejmě). Koule se však pomalu valila k cíli, celou cestu k němu olizovala žlábek, aby ale téměř u kuželek namířila ke středu a všechny je povalila napínavě jednu po druhé k zemi... Jak říkám, to by člověk musel vidět a zažít. Neuvěřitelné!
Atmosféra vládla fantastická! A nejhezčí na tom všem bylo, že toto klání nebylo o vítězství a překonávání soupeře. Všichni si mezi sebou náramně fandili, tleskali. Vzájemně se povzbuzovali a gratulovali si za každý hod. Hráči se naučili fair - play a utvrdili své kamarádské vztahy.
Po náročné hře byli všichni odměněni za perfektní a osobitý výkon diplomem na památku.
"Těšíme se zase na další turnaj v BOWLANDU (jak jsme toto setkání nazvali)", znělo z úst některých našich kamarádů i jejich vychovatelů či rodičů...

Ivča

Zveřejněno 12.10.2008