Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Večerní rej čarodějnic na Mostku dne 30.4.2008

Ani malému, na březích Boreckého potoka se rozkládajícímu,mezi hlubokými lesy skrytému Mostku se v poslední dubnový den čarodějné rejdění nevyhnulo.
Je sice pravda, že čarodějnice do těchto míst zavítaly o něco později, až když už se pomaličku začalo stmívat - nejspíšene a ne najít ten správný oheň, o to déle se ale na louce u našeho ohniště zdržely.
Možná že tušily, že ta první, která se nám usadila přímo na vrcholku připravené hranice, svou pozici neuhájila a hladové plameny ji strávily i s koštětem ještě dříve, než jí ostatní přiletěly na pomoc. Nejspíše někde na okraji lesa vyčkávaly, až nám oheň alespoň trošku pohasne a ony nám pak ukáží, co takové čarodějnice, pakliže jich je více pohromadě, svedou.
Jednu velikou příležitost měly, když se naše skupinka rozdělila na dvě části. První skupina se rozhodla, že bude raději udržovat a bránit oheň před nájezdy nenechavých čarodějnic. Ta druhá, nebojácnější, se vydala temnotou na fotbalové hřiště, avšak ne aby se účastnila večerního fotbalového utkání FC Mostek proti "někomu", nýbrž vstříc mnohem atraktivnějšímu programu - pravému předpůlnočnímu filipojakubskému ohňostroji.
Protože u takového ohňostroje bezesporu člověku vyhládne, následovalo po návratu od ohňostroje hromadné opékání párků, někdy i chlebů, a konzumace všelijakých dobrot, které byly u ohně k mání.
Ohňostroj byl sice už za námi, ale na jednoho z nás čekalo ještě jedno velké překvapení. Pouliční světla už dávno nesvítila, oheň pomaloučku skomíral, to byla ta správná chvilka, abychom přinesli našemu oslavenci Péťovi již z dálky krásně svítící svíčkami osázený dort a popřáli mu k jeho narozeninám.
Ještě dlouhou chvíli jsme seděli u ohníčku, povídali si, ti odvážnější se dokonce s Viktorem vydali na večerní seznamovací procházku za sousedy za potokem, abychom se již za úplné tmy, tudíž téměř poslepu, vydali hledat cestu do svých postelí a spacáků.
Následující den byl spíše odpočinkový, vyplněný procházkami po blízkém i vzdálenějším okolí, včetně návštěvy starého opuštěného mlýna - co kdyby tam zůstala schovaná nějaká ta čarodějnice?

Autor: Vodník

Zveřejněno 02.05.2008