Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Senátorky dne 8. 6. 2008

Nevím, co všechno se vám vybaví pod pojmem senátorky ale já jsem do nedávna žil v přesvědčení, že toto pojmenování nesou jen rázné ženy z dolní komory Parlamentu. Jak jsme se ale mohli spolu s několika obyvateli Oranžového domu na začátku června přesvědčit, chyba lávky. K jedněm senátorkám jsme byli totiž pozvaní; a to k senátorkám s velkým S.
Označení Senátorky již po jedenáct let nese sportovní akce pořádaná v Praze nadačním fondem Cesta naproti. Tato událost si klade za cíl vytvořit příjemný, sportem naditý den, kdy se stírají hranice mezi zdravými a postiženými. Nu a my měli to štěstí a byli jsme při tom.
Nic jsme neponechali náhodě a do Prahy jsme vyrazili již den předem, rozhodnuti, že ho strávíme poznáváním zákoutí naší malebné metropole. Za jedno odpoledne jsme toho stihli docela mnoho; svištěli jsme metrem, vlaky, tramvajemi, výtahy i jezdícími schody, abychom mohli v těch pár hodinách něco z té Prahy shlédnout. Prochodili jsme Václavské náměstí (se stravovací zastávkou u megdonalda), Staroměstské náměstí s Orlojem a Vyšehrad s okolím. Turistickou sobotu jsme zakončili v Čelákovicích, u Jany a Jiřího Čudejkových, kteří nám vytvořili příjemné a pevné zázemí.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Nu a co nedělní Senátorky? Na ty jsme se dostavili do areálu kolejí ČVUT před polednem. Mladíci z Oranžového domu měli řadu příležitostí opravdu mnoho potrápit svá těla. V podtitulu Senátorek stálo totiž Sportovní pouť a toto heslo bylo naplněno bezezbytku.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Pro zdravé i postižené zde bylo připraveno mnoho sportovních stanovišť; největší zážitek jsme utrpěli hned na začátku, kdy všichni muži zastupující Oranžový dům vystoupali do stromoví areálu kolejí ČVUT, zavěšeni na lanech, aby mohli prokázat své dovednosti na lanové dráze zavěšené v prostoru.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Celá akce byla lemována bohatým doprovodným programem - přehlídkou hasičské a policejní techniky spojenou s akčními ukázkami jejich využití, přehlídkou závodních automobilů,ukázkou netradičních kolových vozidel, přehlídkou zmenšených modelů lodí a mnoha dalšími.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Viděli a zažili jsme toho opravdu mnoho, a mohu-li mluvit i za ostatní, tak vám povím, že jsme si první červnový víkend pořádně užili.

Viktor

Zveřejněno 10.06.2008 v 10:09 hodin