Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Doporučené laboratorní testy pro autisty

Originál v angličtině je na stránkách http://www.greatplainslaboratory.com/autismrec.html
Great Plains Laboratory je instituce v USA která se zabývá laboratorním testováním
a analýzou pro AUTISMUS/PDD.
Ředitelem instituce je Dr. William Shaw, autor mnohých vědeckých prací a publikací.
Nejnovější z nich Biological Treatments For Autism and PDD z roku 2002.
(Mám jí objednanou, dojde mi v první polovině března)
Které testy udělat dětem s AUTISMEM:
Je zapotřebí uvážit, do kterých testů stojí za to investovat, abychom dosáhli zlepšení zdravotního stavu. Všeobecně lze říci, že čím abnormálnější jsou výsledky těstů, tím větší šance na zlepšení vlastně existuje, pokud implementujeme příslušnou terapii. Je nutné si uvědomit, že jeden ten samý přístup neplatí pro všechny případy. A proto jsme vám k dispozici poradit. available for consultation.(odkaz)
The following recommendations are not meant to take the place of sound medical advice from a doctor. (A doctor’s signature is necessary to do the following tests though not necessary to order and have the sample transport containers sent to you.)
Doporučení pro počáteční testy.
 • Organic Acids Test - Všechny vzorky od dětí s autismem vykazují jednu nebo více abnormálních komponent Organic Acid, jako následek abnormálních hladin kvasinek a gastrointestinálních bakterií. Tyto komponenty mohou mít vliv na (kromě dalších věcí) neurologické následky, vstřebávání vitamínů, úroveň energie, integritu střevní stěny, hormonální činnost, svalovou činnost. Kromě toho, že tento test prokáže nadměrnou hladinu kvasinek a bakteriíí v gastroinestinální traktu, poukazuje taky na deficiency nutriční a antioxidantů, vrozené vady metabolismu, problémi aminokyselin a mastných kyselin, expozici toxických látek, možných diabetických problémů, nedostatek B nebo C vitamins, a nenormální hladinu neurotransmitterů.
 • Kvasinkový test - tento test by měl být udělán v kombinaci s testem organic acid test , aby bylo možno udělat přesný závěr o nadměrném růstu kvasinek a bakterií. Absolvovaním obou testů budete mít dostatek důkazů, které potřebuje váš lékař, aby vám mohl pomoci.
 • organic acid test z moči je nejpřesnější nástroj na testování kvasinek, který je často přehlížen a nahrazován testem stolice. Je zapotřebí upozornit, že kvasinky se někdy nachází nadměrně v tělě ale neprokáží se v stolici. Někdy je do laboratoře poslána tá část stolice, která zrovna kvasinky nevykazuje. I test stolice je svým způsobem průkazný, který má tu výhodu, že lze určit, který antifungicid je na vaše kvasinky účinný.
 • Food Allergy-Potravinové alergie - dopad potravinových alergií na chování je až ohromující a častá je závislost/touha/žádostivost právě po těchto jídlech, které způsobují tuto alergickou reakci. Tyto potraviny mohou hrát roli při při abnormálních hladinách organismů v GI traktu.
 • Máme k dispozici dva panely - jeden je pro test 96 potravin, druhý pro test 10ti nejčastějších potravin, na která jsou lidé alergičtí. Doporučujeme absolvovat jeden z těchto dvou panelů. Je lepší mít kompletní obraz, ale I test deseti potravin pro ty, kdo nemají dostatek finančních prostředků na zaplacení, nebo pro ty, kdo nechtějí čekat na výsledky dokud bude kvasinkový problem vyřešen.
 • Immune Deficiency Panel - Je hodně informací o nedostatečnosti imunního systému, což způsobuje zvýšené bacterial/viral/fungal infekce. Je velmi dobře prokázáno, že specielně kvasinky oslabují imunitní system. Znamená to, že jestli je v těle nadměrná populace kvasinek, způsobuje to neadekvátní imunitní odpověď, čehož následkem je je ještě vice infekce a kvasinek atak dokola... Náš panel je navržen speciálně pro tuto populaci pacientů, např. Hladina zinku, a specifických immuno proteinů IgA a podtříd IgG, jsou často neadekvátní.
 • Peptide Testing for Milk and Wheat - Test peptidů z mléka a obilí - většina lidí, kterí mají alergii na mléko a obilí, mají problem taky s peptidama z těchto dvou potravin, které působí jako opioidní látky, napadající mozek. Jsou však lidé, kteří nemají problem alergie na mléko a obilí, ale mají problem s peptidy těchto potravin a naopak, takže je dobré mít udělané oba testy - alegii I peptidy. Jestliže chcete mít jenom jeden z testů, doporučujeme test alergie na potraviny , protože se předpokládá, že lidé kteří mají alergii na casein and gluten, mohou mít I problem s peptidy. Test peptidů je taky test z moči, takže je je vice pohodlný než krevní test.
 • Amino Acids - Nápomocný při hledání příčin a léčbě letargie, svalové slabosti, newdostatku vitamínů, intolerance proteinů, zvracení, ledvinových kaménků, vrozených metabolických vad, a záchvatů. Protože mnoho z těchto symptomů závisí - se zlepší nebo zhorší - v závislosti na výšce hladiny kvasinek a bakterií v GI traktu, doporučujeme aby tento Amino Acid test následoval za testem a léčbou Organic Acid test zahrnuje některé indikátory vrozených metabolických vad.
 • Vitamin Profile -nápomocný při identifikaci neadekvátní diety, malabsorbce, poor compliance, gastric mucosal statusu, a příčin anemie a deficience DNA synthesis . Profil 20 vitaminů je užitečný, když je požadaovaná Carnitine hladina. Test vitamínů je důležitý pro děti s průjmem, či se špatně strávenými zbytky potravin ve stolici. Děti, které jsou extrémně vybíravé v jídle, mohou taky benefitovat z tohoto testu, jelikož jejich výživa je nevybalancovaná. Poslední výzkumy naznačují že v některých případech nedostatek Vitaminu A může způsobovat problémy ve vidění u autistických dětí a proto taky doporučujemem kontrolovat hladinu vitamínů.
 • Essential Fatty Acids - esenciální mastné kyseliny - nedostatek těchto látek je spojen s padáním vlasů, suchou nebo loupající se kůži, průjmem, ekzémy, únavou, agresí, suchými lámavými vlasy, nechutenstvím, nadměrnou žízní, žlučníkovými kameny, immune deficiency, hyperactivity, špatným hojením ran. Esenciální mastné kyseliny mohou být v nedostatku jako následek diety, průjmu, neadekvátní produkce pankreatických enzymů, neadekvátní produkce žluče nebo žlučových solí. Obvykle mají autistické děti nedostatek omega-3 mastných kyselin, především alpha-linolenic kyseliny, a zvýšenou arachidonic acid a trans fatty acids.
 • Arachidonic kyselina je nesmírně důležitá, protože je konvertovaná na substance regulátorů, které se nazývají prostaglandins. Zrno a maso ze zvířat, která jsou zrnem krmena mají mnoho arachidonic kyseliny. Trans fatty kyseliny jsou nenaturální kyseliny produkované hydrogenating nenasycený,mi mastnými kyselinami.. Trans fatty kyseliny mohou být velmi škodlivé, když je nedostatek alpha-linolenic kyseliny.. Trans fatty acids mohou způsobovat neuronal fluidity by virtue of different dimensions compared to cis fatty acids. Trans fatty kyseliny jsou bohatě zastpoupeny v jídlech jako bramborové lupínky, margarine, cookies, and zákusky.
 • Inhalants (Comprehensive or Basic Ige) užitečný při podezření na alergie dýchací - prach, pyl,; vhodný pro ty, kdo mají, problem s testem na kůži, nebo pro male děti. Může být I podstatně levnější než test na kůži.
Následně dopuručené testy:
 • Organic Acid Test je nápomocný jako re-test po 4-6 měsících léčby, pro její lepší zacílení.. Když původní test ukázal nežádoucí hladinu mikrobiálních metabolitů v GI traktu postačuje méně podrobný panel Microbial panel měří jenom 20 z 62 komponentů plného testu organic acid profile.
 • Yeast control sensitivity - když opět opakujete organic acid test nebo microbial panel, je dobré zopakovat i tento test, zdali senzitivita se změnila po léčbě kvasinek. V některých případech si kvasinky vypěstují resistenci antifungals. Znovu testujte po 3-6 měsících léčby.
 • Comperehensive Allergy Panel - Když jste dělali tento panel poprvé, za přítomnosti kvasinek, je zapotřebí ho zopakovat, aby se zjistilo, které z alergií na potraviny zůstaly. Často totiž hodně potravinových alergií ustoupí, pokud se vyřeší problem s kvasinkami.
Nejčastější otázky ohledně testů na Autismus a PDD.
 • Moje dítě nemá vnější příznaky kvasinkové nákazy, jako např. thrush ? či vyrážku na genitáliích nebo u konečníku. Může mít i přesto problém s kvasinkama?
 • Ano. V mnoha případech pouze behaviorální abnormality (abnormality chování) jsou jediným klíčem, který poukazuje na nadměrnou přítomnost kvasinek.
 • Může být občasná mírně zvýšená tělesná teplota být symptomem kvasinkové infekce?
 • Horečka často doprovází kvasinkovou infekci krve, říká se tomu "systemic yeast infection." Aby se mohly testovat kvasinky v krvi ,je zapotřebí mít yeast culture a/ nebor yeast antibody tests na krvi. Pacient bude pravděpodobně mít i nadměrné kvasinky v intestinálním traktu.
 • Moje dítě má bílý povlak v ústech. Může to být problém kvasinek?
 • Ano. Nejčastější kvasinkou v zažívání je Candida albicans. "Albicans" je latinské slovo pro BÍLÁ , a býlý povlak na jazyku je s největší pravděpodobností Candida.
 • Moje dítě má kvasinkovou infekci v oblasti genitální a anální. Znamená to, že má nadměrně kvasinek i v trávicím traktu?
 • Ano je velmi pravděpodobné, že se jedná o nadměrný růst kavsinek, ale je zapotřebí to potvrdit testem.
 • Moje dítě má infekci močových cest a asi i kvasinkovou vaginální infekci. Mohou mikroorganismy v močovém traktu ovlivnit výsledky testů?
 • Mikroorganismy mohou kontaminovat vzorek a způsobit ovlivnění výsledků, pokud je odebraná moč skladovaná při pokojové teplotě. Uvažujte o testu ze stolice stool testing jako alternativu pro tento případ.
 • Mohu nechat udělat testy u mého miminka, které má časté ušní infekce , abychom zjistili zdali se jedná o problém kvasinek?
 • Ano. Dostanete od nás speciální nalepovací pytlík, do kterého lze zachytit moč u dětí, které nosí pleny. Pouze nám to zaškrtněte u vaší objednávky..
 • Moje dítě má hodně potravinových alergií. Může to mít souvislost s kvasinkama? Kdy mám nechat otestovat potravinové alergie?
 • Ano, food allergies potravinové alergie mohou mít spojitost s kvasinkama.. Kvasinky mohou existovat ve dvou formách: kočující/stěhovavá/pohybující se jednotlivá buňková forma anebo ve formě kolonií. Když kvasinka formuje kolonie, produkují enzymy jako např. phospholipase a proteases které porušují výstelku střevní stěny. Tento stav se nazýva "leaky guy syndrome" syndrom propustného/děravého střeva, kdy velké nestrávené molekuly jsou absorbovány do krve a vyvolávají potravinovou alergii.
 • Když se problém kvasinek vyřeší, střevní stěna se postupně opět sceluje. Tak méně molekul nestrávených jídel prostupuje do krve a počet potravinových alergií poklesne.
 • Může Nystatin nepříznivě spolupůsobit s jinými léky, které bere pacient.?
Nystatin inení absorbován ze zažívacího traktu v takovém množství (pokud se neberou obrovské dávky) které by ovlivňovalo antidepresanty (such as Prozac or Elavil) anebo jiné léky.
Jestliže ale užíváte jiné protikvasinkové léky, které jsou absoirbovány ze střevního traktu (such as Lamisil, Sporonox, Diflucan and Nizoral), potom je třeba se spolupůsobením zabývat. Další léky mohou být tímto spolupůsobením více silné/účinné nebo kvasinkový lék působí více za spolupůsobení jiného léku..
 • Můžeme začít se všemi těmito terapiemi najednou?
 • Doporučujeme a by byla nejprve zahájená protikvasinková léčba (před testem alergií a gluten/caseinu, protože kvasinky tyto stavy zhoršují
  Co i se týká suplementů - jako např. SuperNuthera and DMG, doporučujeme aby byly brány 2 měsíce před nebo po léčbě kvasinek. Když děláte vše najednou, nelze určit, která z terapií je nejvíce účinná.

  http://www.chodci.org/npa.php?m=clanky&show=20

  Zveřejněno 18.07.2008 v 17:21 hodin