Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Víkendový pobyt na "Dušnici"

Chtěla bych se s Vámi podělit o nezapomenutelné zážitky z posledního lednového víkendu, který jsme trávili společně na chalupě na Dušnici nedaleko mého bydliště Vysokého nad Jizerou. Na návštěvu přijelo 10 obyvatel ÚSP Hajnice a k tomu 8 dalších kamarádů dobrovolníků.
Gratulujeme Májovi
Byl to neobyčejný víkend, i když jindy v lednu panuje všude sníh a mráz, s námi si počasí pohrávalo. V pátek pršelo, v sobotu svítilo teplé sluníčko jako na jaře a v neděli poletoval sníh, nic nám ale nezabránilo v tom, abychom se dobře bavili. Páteční večer se slavily hned troje narozeniny, pro oslavence jsme si připravili záludné úkoly, až po jejich zvládnutí se dostavili gratulanti i s dárečky, nechyběly ani narozeninové dorty, na kterých jsme si všichni pochutnali při sobotní kávičce.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Sobota byla na motivy vysocké pověsti o místním uhlíři a kostelníkovi Havlasu Pavlatovi, který si jedné třeskuté zimy při pálení dřeva v milíři ochočil medvěda a zbavil tak město nebezpečného zvířete. V doprovodu samotného Havlase Pavlaty a s jeho poutavým vyprávěním, jak se to všechno tenkrát událo, jsme se vydali do nedalekého lesa hledat medvědí úkryt. Měli jsme štěstí, že bylo takové teplé počasí, pod jednou skálou jsme slyšeli podivné mručení a tušili jsme, že by to mohl být probouzející se medvěd. Na sladké piškoty jsme ho vylákali z brlohu, vyslechli jsme od Havlase Pavlaty celou pověst a protože byl medvěd hodně unavený a ospalý rozloučili jsme se a nechali jsme ho znova usnout zimním spánkem. Po setkání s Havlesem Pavlatou a medvědem jsme se plni dojmů vrátili do chalupy, kde jsme se pustili do výtvarných hrátek, abychom zvěčnili obraz medvěda na papír, přesně tak jak jsme ho viděli a jak jsme nejlépe dovedli.
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.
Celým víkendem se prolínalo nekončící karaoke, o zpěváky a zpěvačky nebyla nouze - kdo by si nechtěl zazpívat do mikrofonu před tak skvělým publikem. Prostě a krátce - byl to jeden z hodně vydařených víkendů!!!
Společnost pro podporu lidí s mentálním postižením v ČR,o.s.

Kouci

Zveřejněno 07.04.2008 v 19:32 hodin