Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Zvířetníkové království - autor s Aspergerovým syndromem

Před několika roky se tvorové z lidského království rozhodli pořídit si domácí mazlíčky a vytvořit nové Zvířetníkové království. První, co se muselo udělat, bylo sehnat krále. Tvorové z lidského království navrhli, aby každý nový " přivandrovalec " se stal novým králem. Samozřejmě, pokud bude chtít. Prvním " přivandrovalcem " nebo spíše " přivandrovalkyní " byla Gody z rodu želv. Stala se tak první vládkyní Zvířetníkového království. Prohlásila se císařovnou a z království se stalo císařství. Moc dlouho si však vládnutí neužila.
Za krátký čas přišel do císařství Pepa z rodu andulek a císařovnu Gody sesadil z trůnu. Znovu to bylo království. Král Pepa I ustanovil zákon ve kterém se píše, že ten kdo bude sesazen z trůnu, může, pokud bude chtít, zůstat v království jako poddaný. Tento zákon platí ještě dnes. Želva Gody tak zůstala v království.
Za nějaký čas přišli do království dva křečci z rodu jungarů a křečkovců. Ferda a Šmudla. Křeček Ferda sesadil z trůnu Pepu I. a stal se novým králem. Křeček Šmudla se stal jeho majordomem, zástupcem krále. Vládnoucí rod jungarů a křečkovců byl velmi mocný. Vyskytl se však jeden závažný problém. Křečci velmi rádi cestovali. Svetry a kožešiny lidského království byly jejich oblíbenými místy. A tak se stalo, že král Ferda si jednou vyšel až do dvorského království, kde jej přepadla a zakousla Micka z rodu koček. Novým králem se měl stát křeček Šmudla, ale protože na kralování neměl dost sil, vlády se znovu ujal Pepa I. V království zavládl pořádek a spokojenost. Král Pepa byl dokonce oblíbeným kamarádem tvorů lidského království. Za čas se však král Pepa rozhodl, že si udělá výlet do přírody. Z této výpravy se ale už nevrátil. Možná umřel, možná ho našel nějaký tvor z jiných lidských království.
Křeček Šmudla, ani želva Gody se však nechtěli ujmout vlády a tak se muselo čekat na nějakého " přivandrovalce " , který by se chtěl stát králem. Po pár měsících přišel do království mladý Pepa a jeho manželka Lojzinka. Oba dva byli z rodu andulek. Na trůn tak nastoupili král Pepa II a královna Lojzinka. V království opět zavládl pořádek a spokojenost. Po nějakém čase přišli do království dva velmi mladí velvyslanci z rodu zajíců. Donesli je dva poddaní lidského krále. Král Pepa je se ctí přivítal. Ani jeden z nich se však nechtěl stát králem. Kvůli tomu do království nepřišli. Přišli proto, aby vyprávěli, co je to příroda, jak to v ní vypadá a kde se v přírodě zabydlet. Krále Pepu toto vyprávění velice fascinovalo. Velvyslancům dovolil, aby zůstali v království. Oba dva s radostí přijali. Rod zajíců však nemohl přežívat v zajetí a po dvou dnech oba dva velvyslanci zemřeli. Za své vyprávění byli pohřbeni na zahradě dvorského království. Jejich smrtí začalo v království období zvané Černá vlajka. Jednoho dne přišel tvor z lidského království nakrmit oba vladaře a zjistil, že jeden z nich leží ve své kleci bez života. Byla to manželka krále Pepy Lojzinka.
Její smrtí však vymírání neskončilo. Křečka Šmudlu, který zřejmě zůstal se svou klecí na dvorském království příliš dlouho, asi píchla moucha. Zůstal totiž v rohu své klece mrtvý. Na přání dcery lidského krále je také pohřben na zahradě dvorského království. Král Pepa se jen bezmocně díval jak umírá jeho manželka a jeho poddaní. Želva Gody, která jako každý rok uléhala k zimnímu spánku, zřejmě spala příliš dlouho. Když její akvárko začalo zapáchat, bylo jasné, že je po ní. V království zůstal pouze sám král. Období Černá vlajka skončilo.
Jednou, když byl král Pepa zabraný do myšlenek, vzpomněl si na to, co kdysi vyprávěli dva velvyslanci z rodu zajíců. Na přírodu. Protože se stále trápil ze smrti své manželky a svých poddaných, rozhodl se odreagovat a vyletěl ven. Usadil se na jednom stromě a povídal si s ostatními ptáky. Tvorové lidského království se jej snažili chytit. Když to král zpozoroval, myslel si, že si s ním hrají na honěnou a tak prchal. Dlouho to takhle probíhalo, až se nakonec král Pepa usadil na vysoké borovici. Ale tvorové lidského království to nevzdávali. Za pomoci svých sousedů vyběhli na balkon a házeli po králi všechno co bylo po ruce. Kusy omítky, šišky a dokonce i boty. Ale král Pepa si jen poskočil na vyšší větev a kochal se nádherou přírody. Nakonec to tvorové vzdali. Klec ale dali na zahradu.
Možná si teď myslíte, že to s ním dopadlo stejně jako kdysi s králem Pepou I. Mýlíte se. Král Pepa totiž po pár dnech ucítil vůni svých oblíbených semínek a vletěl zpátky do klece. Dcera lidského krále to zpozorovala a rychle klec donesla zpátky do království. Král Pepa byl ze svého výletu do přírody naprosto nadšený. Takovou krásu a volnost ještě nezažil. Po několika měsících přišel do království poslední dějinami známý " přivandrovalec " . Byl to Viki z rodu andulek. Nechtěl se však stát králem. Král Pepa si jej zvolil jako svého majordoma a věrného přítele. Takhle to však vydrželo pouze krátkou dobu. Majordomus Viki byl totiž už starý a zřejmě i nemocný. Po pár měsících zemřel. Smrt majordoma Vikiho byla poslední zaznamenanou událostí Zvířetníkového království. Král Pepa II se po jeho smrti velice trápil. Nejdříve mu zemřela manželka a teď i jeho věrný majordomus. Pár dní žil v hrozné úzkosti. Nic nevnímal, s nikým nemluvil. Potom už zase začal být svůj. Začal zase zpívat, starat se o své království a na jeho tváři se znovu objevil úsměv. Tento mladý král vládne ještě dnes.

JMÉNO AUTORA: pytrys
EMAIL_AUTORA: pytrys@seznam.cz

Dobromysl.cz

Zveřejněno 27.12.2007 v 08:44 hodin