Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

O pomoc si zavolají klidně i z vany

Jak se může tělesně postižený nebo starý člověk dovolat pomoci, když upadne ve vaně nebo se ve svém bytě cítí ohrožený? Nejúčinnější je mít u sebe mobilní telefon a zavolat záchrannou službu nebo policii. Městská policie v˙Chodově má ale řešení i pro zvlášť krizové případy. Hendikepovaným lidem nabídne speciální službu tísňové telefonní pomoci.
"Do zvláštní databáze zaevidujeme vybrané osoby, které budou mít na mobilu předvolené naše číslo. Jakmile nám pak zavolají, budeme okamžitě vědět, o koho se jedná, kde bydlí a jaký asi tak může mít problém. A to aniž by řekl jediné slovo", vysvětlil velitel městské policie Josef Kertész. "Služba bude určená jen pro mimořádné případy, vozíčkáře a zdravotně postižené občany", zdůraznil velitel.
A kolik bude zájemce nová služba stát? ' Hovor na linku je zdarma. Stejně tak jako naše pomoc,'. Tím, že budou mít na krku telefon s naším číslem, bude případný zákrok ještě rychlejší, než kdybychom o nich nevěděli,' doplnil velitel.
Systém pomoci mají strážníci promyšlený do nejmenších detailů. Policisté budou mít v trezoru klíče od bytů zapsaných lidí.

Autor: ( mih)
Zdroj: Týdeník Sokolovska
Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím 1 názor)

18.03.2008 v 16:45Josef Kertész

Tuto službu zavedla a poskytuje Městská policie v Chodově (Karlovarský kraj, okres Sokolov). Případné dotazy adresujte na e-mail velitelmp@mestochodov.cz.
Přeji hodně zdraví.
Josef Kertész, velitel MP


Zveřejněno 26.08.2007 v 19:47 hodin