Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Kooperativa chystá speciální zvýhodněný program pro občany se zdravotním postižením

Kooperativa uzavřela tento týden rámcovou smlouvu o podpoře s Národní radou zdravotně postižených (NRZP ČR). Klíčovou oblastí spolupráce bude příprava na českém trhu unikátního programu pojistných produktů se zvýhodněnými sazbami a podmínkami tak, aby co nejvíce vyhovovaly reálným potřebám lidí se zdravotním postižením. "Základní filozofií pojišťovny je podat pomocnou ruku klientům v nesnázích. Vyjít vstříc našim hendikepovaným spoluobčanům je v tomto smyslu zcela logický krok a k podnikání silných a úspěšných firem kdekoli ve světě takováto činnost patří," konstatoval člen představenstva Kooperativy Martin Diviš. "Vstřícnost Kooperativy si velmi ceníme - nejde totiž jen o zvýhodněné produkty a podporu dalších projektů, ale jde o dlouhodobé komplexní vytvoření přátelského prostředí pro postižené," uvedl předseda NRZP ČR Václav Krása.
V nabídce Kooperativy se tak objeví v průběhu druhého pololetí letošního roku například speciální pojištění domácnosti, které se bude vztahovat i na škoda vzniklá jinde než v místě pojištění na invalidním vozíku, rehabilitačních či jiných zdravotních pomůckách i vodicím psovi. Speciální podmínky a slevy se objeví také v programu pojištění vozidel (například speciální asistenční služby), případně v dalších produktech. Kooperativa dále spolupracuje s NRZP na projektu brožury pro pracovníky ve zdravotnictví "Jak správně komunikovat s postiženými" a na dalších aktivitách.
NRZP ČR vznikla v roce 2001 dohodou organizací občanů se zdravotním postižením a v současné době je největším a nejreprezentativnějším zástupcem organizací osob se zdravotním postižením v České republice. Aktuálně sdružuje 94 členských organizací, které zastupují téměř 300 000 občanů se zdravotním postižením. NRZP ČR je hlavním poradním orgánem Vládního výboru pro zdravotně postižené občany a zastupuje občany se zdravotním postižením v dalších významných organizacích. Je rovněž členem několika mezinárodních organizací. NRZP ČR má celostátní působnost s krajskými organizačními jednotkami. V České republice žije více než 1 milion občanů se zdravotním postižením, což představuje téměř 10 % z celkového počtu obyvatel.
Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V loňském roce zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což je s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun - v meziročním srovnání o 70 procent více.
Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupi Vienna Insurance Group, která loni získala od prestižní agentury Standard & Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Koncern zaujímá v současnosti první či druhou pozici na trzích v Rakousku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. K dalším klíčovým trhům náleží Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko a Černá Hora a Bulharsko. Dále je skupina zastoupena v Bělorusku, na Ukrajině, v Německu, v Lichtenštejnsku, v Itálii a ve Slovinsku. Žádný jiný pojišťovací koncern do takové míry prostor zemí střední a východní Evropy nepokrývá.
Pro další informace kontaktujte:

Ing. Marek Vích
tiskový mluvčí a vedoucí odboru PR
Kooperativa, pojišťovna, a. s.
221 000 212, mvich@koop.cz

Ing. Patrik Nacher
mediální poradce NRZP ČR
605 200 068, patrik.nacher@seznam.cz

Autor: Kooperativa, pojišťovna, a. s.
Zdroj: Tisková zpráva
Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 14.08.2006 v 14:04 hodin