Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

V Žírči nabízejí zaměstnání zdravotně postiženým

Devět pracovních míst, na nichž díky rozděleným úvazkům pracuje čtrnáct zdravotně postižených z Královédvorska, vzniklo na konci minulého roku v chráněných dílnách u sv. Anny v Žírči. Jde o nejmladší ze šesti středisek Oblastní charity Červený Kostelec.
"V první fázi projektu jsme vytvořili tři samostatná pracoviště. V uměleckotvořivém se vyrábějí reklamní, dekorativní a dárkové předměty. V počítačové dílně se pracovníci věnují například úpravě digitálních fotografií, tvorbě webových stránek a v občerstvení mohou posedět klienti, zaměstnanci i návštěvníci našeho zařízení. Během léta zahájíme provoz na dalších třech pracovištích. Bude to kuchyň, prodejna a skleník se zahradnictvím," vyjmenovala ředitelka projektu Jana Řezníčková.
Chráněné dílny se nacházejí v areálu bývalé barokní jezuitské rezidence. Dnes zde sídlí Domov sv. Josefa, zařízení pro lidi postižené roztroušenou sklerózou. Dílny se zrodily díky podpoře EU. "Na investice jsme z programu SROP získali 9,5 miliónu korun, více než dva milióny přišly ze státního rozpočtu a1,3 miliónu byl náš vklad," uvedl ředitel domova Lukáš Holub.
Z evropských zdrojů mohou v Žírči čerpat další téměř dva milióny korun určené na činnost zařízení. "Projekt na provoz dílen ale skončí za deset měsíců. Pak již bude záležet jen na nás, zda se nám podaří získat na naše výrobky odbyt," dodala Řezníčková.

Autor: Ludmila Žlábková
Zdroj: Právo
Infoposel.cz - informační systém pro zdravotně postižené

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 29.04.2006 v 06:31 hodin