Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Císař se těší na Karlštejn, opět tu stráví noc

Šest let už soubor složený z profesionálů i ochotníků, kteří jsou doma v kraji kolem dolní Berounky, uvádí unikátní divadelní představení - původní muzikál NOC NA KARLŠTEJNĚ. Za tu dobu výkony Vladimíra Čecha, Pavla Vítka, Jana Rosáka, Petra Jančaříka, Štěpána Raka, jeho syna Matěje, dobřichovických a řevnických ochotníků i poberounských starostů obdivovaly tisíce nadšených diváků. Další budou mít šanci letos - poprvé v pátek 3. a v sobotu 4. června 2011 na nádvoří zámku v Dobřichovicích u Prahy.
Diváci se mohou těšit na Vladimíra Čecha, Jana Rosáka, Pavla Vítka, Petra Jančaříka či Jana Matěje Raka
Dobřichovice
Původní verze muzikálu, v němž znějí všechny skladby známé ze stejnojmenného filmu, se na nádvoří romantického zámečku v Dobřichovicch poprvé hrála v létě 2006. Zaznamenala obrovský úspěch - všechny reprízy byly už dopředu vyprodané, takže se muselo několik představení přidávat. V roce 2007 soubor Noc na Karlštejně uvedl znovu, tentokrát v rámci dvoudenního Královského průvodu z Prahy na Karlštejn - hrálo se první den v Dobřichovicích, druhý den na louce u mostu v Karlštejně. Toto představení vidělo rekordních bezmála 1400 diváků.
Od té doby uvádějí poberounští ochotníci i profesionálové Noc na Karlštejně každé léto, dávno už ovšem nejen u Berounky. Zájem o ni mají diváci doslova po celé republice - letos se na ni mohou kromě Dobřichovic těšit také na zámcích v Třeboni i Mníšku pod Brdy, na hradě Křivoklátě a v Nymburce.
V hlavních rolích se opět objeví známé a populární tváře - císaře Karla IV. si zahraje moderátor Vladimír Čech, alternovat jej bude bývalý ministra i středočeský hejtman, současný poslanec Petr Bendl. V roli vévody bavorského Štěpána exceluje jeho kolega z branže Jan Rosák, Peška opět ztvární zpěvák Pavel Vítek, krále cyperského Petr Jančařík, postavy vypravěče se zhostí brilantní kytarista Jan-Matěj Rak.
Doplní je ostřílení a mnoha rolemi prověření ochotníci - Monika Vaňková v roli císařovny Alžběty, Pavla Švédová v roli Aleny, Karel Král v roli purkrabího, Petr Říha v roli arcibiskupa Arnošta z Pardubic, jeho žena Alena v roli hofmistryně Ofky. Roman Tichý alternuje v roli krále cyperského, senátor Jiří Oberfalzer v roli vévody bavorského. Kostým zbrojnoše (nebude-li zrovna císařem Karlem) obleče poslanec Petr Bendl, sbor manů bude sestaven z několika starostů poberounských obcí, respektive měst.
Spolu s herci a zpěváky vystoupí šermíři, tanečnice a metači ohně. Chybět nebude ani koza či koně.
Kde a kdy se bude hrát v roce 2011:

Zámek Dobřichovice u Prahy - v pátek 3. 6., v sobotu 4. 6. od 20.30 hodin
(Předprodej vstupenek: Městský úřad Dobřichovice, Denisa Solničková - 724 189 611, solnickova@dobrichovice.cz)

Zámek Mníšek pod Brdy - v pátek 24. 6. od 20.30, v sobotu 25. 6. od 20.30
(Předprodej vstupenek: Zámek Mníšek pod Brdy - mnisek@stc.npu.cz)

Hrad Křivoklát - v sobotu 2. 7., v neděli 3. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: Hrad Křivoklát - krivoklat@stc.npu.cz)

Zámek Třeboň - v pátek 8. 7., v sobotu 9. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: www.tdf.cz)

Pivovar Nymburk - v pátek 22. 7., v sobotu 23. 7. od 20.00 hodin
(Předprodej vstupenek: Pivovar Nymburk - nymburk@postriziny.cz)

Kdo bude hrát a zpívat:
Pavel Vítek, Jan Rosák, Vladimír Čech, Petr Jančařík, Jan-Matěj Rak, členové divadelního souboru Řevnice a Dobřichovice, poslanec Petr Bendl, senátor Jiří Oberfalzer, starostové poberounských obcí, šermířská skupina Okořská garda, metači ohně, taneční skupina Proměny, koně, koza...

Miloslav Frýdl
724 135 824
frydl@dobnet.cz

DALŠÍ INFORMACE: Dobřichovice
Zveřejněno 14.04.2011 v 01:09 hodin