Hlavní menu


Kontaktní údaje:

SPMP ČR pobočný spolek Dvůr Králové n. L.
Mgr. Jana Čudejková
Rooseveltova 315
544 01 Dvůr Králové n/Labem

email: spmp.dvurkralove@seznam.cz

Číslo bankovního účtu:
129803808/0300

Podzvičinsko [ Encyklopedické heslo ]

Přehrada Les Království
Pohled na Zvičinu přes tzv. Tešnovskou přehradu
Podzvičinsko je region, který leží v sousedství Krkonoš a Českého ráj a může svým budoucím návštěvníkům nabídnout zcela neobyčejnou klenotnici kulturně-historických a přírodních památek - barokní komplex Kuks a Betlém, hrad Pecka, královská věnná města Jaroměř a Dvůr Králové nad Labem nebo zcela unikátní slatinné lázně v Lázních Bělohrad a Velichovkách. Mezi vyhledávané turistické cíle patří rovněž pohádková stavba Tešnovské přehrady na Labi, památník J.A.Komenského v Bílé Třemešné, ale i dominanta kraje vrchol Zvičina s výhledy široko do kraje a na Krkonoše, na jejímž úpatí leží malebné městečko Miletín, které se může pyšnit tradiční výrobou marcipánové pochoutky miletínských modlitbiček. Milovníci umění jistě ocení sochařské sympozium v Hořicích v Podkrkonoší, které je nejrozsáhlejší sbírkou moderního sochařství v přírodním areálu. Do charakteru kraje se také zapsaly mnohé významné osobnosti - sochař E.Štorch, básník K.J.Erben. Dnes Vám Podzvičinsko nabízí ojedinělé přírodní scenérie, historické objekty, malebné vesničky a tichá údolí, jenž jsou protkaná hustou sítí značených cyklostezek a tras po významných objektech tak nádherného krajinného celku. A proto přijměte pozvání k toulkám po jedinečných přírodních krásách, které jsou synonymem odpočinku a dovolené, ale i možností k poznání kraje bohatého na lidové tradice.

Samotné Podzvičinsko je představováno svazem několika obcí a měst z Východních Čech, především pak z Královéhradeckého kraje - oblast trutnovského a jičínského okresu.
Svazek měst a obcí byl založen na základě usnesení valné hromady dne 8.6.2000 v Raisově chatě na Zvičině. Hlavním účelem a cílem spolupráce členských obcí a měst je přispět k rozvoji oblasti Podzvičinska především pak v oblasti cestovního ruchu. Od vzniku svazku projevila řada obcí zájem o spolupráci a tak v současné době probíhají jednání o případných vstupech těchto obcí do svazku.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Sdružení měst a obcí Podzvičinsko
Erbenova 919
544 01 Dvůr Králové nad Labem
Česko (CZ)
tel: (+420) 499 321 792
fax: (+420) 499 321 792

UPŘESŇUJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://www.podzvicinsko.cz

Typ záznamu: Encyklopedické heslo
AKTUALIZACE: správce systému org. 2, 18.06.2003 v 14:34 hodin